O zawodach

WPIS ARCHIWALNY! Tak prezentuje się zaproszenie na ostatnie zawody, jakie udało nam się zorganizować na linii kolejowej nr 285 w 2018r.

Wkrótce postaramy się opisać Wam tutaj historię zawodów, którym poświęciliśmy znaczną część swojego życia 😉

16. Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu. Drezyny rozbudzą nieczynną stację PKP w Jugowicach!

Z przyjemnością zapraszamy do Jugowic w Gminie Walim już 21 i 22 lipca 2018r. Kolejowe „szaleństwo” potrwa dwa dni. Na nieczynnej (już i jeszcze) stacji PKP w Jugowicach zobaczycie kilka rodzajów drezyn lekkich, o napędzie ręcznym, nożnym i nie tylko, a nawet się nimi przejedziecie. Tu nie ma szablonu, ani fabryki. Każdy pojazd to inna historia i osobowość. Drezyniarze budują je sami.

ZMIERZ SIĘ W SPORTOWEJ RYWALIZACJI

Rekreacja to nie wszystko. Najważniejsze są zawody w pierwszym dniu imprezy! Już po raz czwarty rozegramy je na dwóch odcinkach. Podstawowy, którego zasady nie zmieniają się od lat, to jazda w parach na drezynie ręcznej. Zawodnicy mają do pokonania odcinek 2x200m (tam i z powrotem) na jednym z torów stacji. Obowiązuje kilka kategorii. Mogą w nich wystartować zarówno dorośli jak i dzieci (w kategorii dziecięcej uczestnik może mieć w dniu zawodów max. 140 cm wzrostu). Najlepsi otrzymają nagrody i upominki przygotowane przez Stowarzyszenie, Gminę Walim i naszych partnerów.

JEŚLI 400m TO ZA MAŁO… PODEJMIJ WYZWANIE!

Dla odważnych mamy dystans, który z roku na rok cieszy się rosnącym gronem zainteresowanych. To zawody DLA TWARDZIELI rozgrywane w godzinach 14.00-17.00. W tej kategorii może wystartować tylko 20 drużyn! Do rywalizacji zapraszamy 4-osobowe zespoły. Zawodnicy muszą być pełnoletni. Przed nimi trudna misja! Podjazd na stację z wiaduktu w Jugowicach (przebiega nad drogą z Zagórza Śląskiego). W sumie, górski odcinek liczący 1 100m! Warto zebrać znajomych i sprawdzić czy uda się pokonać ustanowiony rekord. Panie również świetnie sobie radzą!
Zapisy na zawody – w sobotę od godziny 10:00, w biurze zawodów na peronie stacji Jugowice. Zapisy z uwagi na spore zainteresowanie kończymy około godziny 17.00, a zapisani zawodnicy startują do godziny 18.00 lub ostatniej zarejestrowanej drużyny.

DLA FANÓW WYPOCZYNKU NA SPOKOJNIE

Równolegle przez dwa dni istnieje możliwość przejażdżek rekreacyjnych drezynami ręcznymi na torach stacji, oraz po około 1,5km w kierunku Zagórza Śląskiego oraz Jedliny Zdroju po linii nr 285. Jednej z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych w Polsce. Do wyboru różne pojazdy z Polski i zagranicy. Na tej trasie kursują tylko składy złożone z kilku połączonych drezyn o napędzie spalinowym. Kursy w obydwu kierunkach są niezależne. Drezyny ręczne i rowerowe dostępne są tylko na stacji.
Ponadto Gmina Walim jak co roku przygotowuje szereg atrakcji dodatkowych. Wystąpi kilka naprawdę świetnych kapel, a dodatkowo przewidziano program dla dzieci, stoiska lokalnych wystawców oraz punkty gastronomiczne.

ALE DLACZEGO…?

Już od 16 lat dajemy frajdę i namiastkę spełnienia kolejowych marzeń. Zarówno tym dużym jak i małym. Przez kolejne edycje Mistrzostw Polski w Drezynowaniu gościliśmy setki, a nawet tysiące odwiedzających z całego regionu, kraju i zagranicy. Cel był zawsze jeden. Promować piękno i istotę istnienia linii kolejowej nr 285 – tak zwanej bystrzyckiej. Czasy i potrzeby się zmieniają, ale jedno pozostaje niezmienne. To wciąż piękne miejsce, urokliwa trasa pełna wrażeń jakie niosą widoki na panoramy Gór Sowich, Zamek Grodno czy otoczenie widziane z wysokich wiaduktów. Przeżyjcie to osobiście, razem z nami podczas XVI edycji Mistrzostw Polski w Drezynowaniu. Kultowej imprezy zwanej też Push-Pull Party Jugowice 2018.
Zapraszamy do Jugowic!

Bieżące informacje i relacje publikujemy na facebooku: facebook.com/SowiogorskieBractwoKolejowe

Partnerzy wydarzenia:
– Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej
– Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
– Wodociągi Wałbrzych
– Browar Jedlinka
– Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Organizatorzy: Gmina Walim, Sowiogórskie Bractwo Kolejowe