Oferta SBK

Jugowice, 01.01.2019r.

INFORMUJEMY IŻ W CHWILI OBECNEJ MOŻLIWOŚĆ PRZEJAZDÓW DREZYNOWYCH NA LINII 285 ZOSTAŁA ZAWIESZONA.

W przypadku chęci wynajęcia pojazdów do przejazdu na innych liniach, bocznicach lub zaproszenia na imprezy kolejowe na terenie kraju, a także w razie pozostałych pytań, zachęcamy do kontaktu.


Zarząd SBK.


Wiatr we włosach, stukot kół na torach, piękne widoki. Dla innych odrobina adrenaliny i rywalizacji… Kto jeszcze nie jechał – koniecznie musi spróbować. Kto już zasmakował zmagań z drezyną, z pewnością będzie chciał wrócić.

To jest trochę jak jazda kabrioletem po torach. Drezyna sunie kolejowym szlakiem, wokół szumią trawy, nad głową błękit nieba, w oddali wznoszą się ruiny Zamku Grodno. Na trasie liczne mosty kolejowe, wokół tylko dzika przyroda. Tak mniej więcej wygląda przejażdżka drezyną spalinową po linii 285.

Na krótszych odcinkach oraz dla tych, w których drzemie nutka rywalizacji, proponujemy jazdę drezyną ręczną (również na czas) – to dopiero jest wyzwanie – warto spróbować swoich sił.

>> nasz tabor <<

Głównym obszarem naszej działalności jest nieczynna linia kolejowa (285) z Świdnicy Kraszowice do Jedliny Zdroju. Istnieje możliwość podstawienia naszego taboru (wraz z obsługą) na dowolnej linii kolejowej w kraju (i nie tylko), a także na zakładowych bocznicach kolejowych. Podstawowym warunkiem organizacji takiej imprezy/przejazdu jest uzyskania pozwolenia od właściciela danego odcinka torów.

Specjalizujemy się w organizacji zawodów drezynowych (w tym raz do roku Mistrzostw Polski w Drezynowaniu – Push-Pull Party) i wszelkich innych form rywalizacji na drezynach (np. podczas szkoleń czy imprez integracyjnych). Organizujemy także przejazdy specjalne.

Zapraszamy do współpracy osoby prywatne, firmy, organizatorów imprez integracyjnych i szkoleń.

 
Do tej pory braliśmy udział m.in w:
– Sowiogórskim Festiwalu Techniki w Dzierżoniowie – przejazd drezyną był jedną z atrakcji Festiwalu
– Parada Parowozów w Wolsztynie
– Drzwi Otwarte Volkswagen Motor Poland w Polkowicach
– imprezy kolejowe w Kamieńcu Ząbkowickim, Białej Prudnickiej i Lwówku Śląskim
– Przejazd specjalny Wrocław Główny – Świdnica
– i innych licznych imprezach organizowanych przez gminę Walim w Jugowicach i Zagórzu Śląskim.