Trudne początki budowy

Czyli wszystko co o drezynach i drezynowaniu powiedzieć bądź napisać można

Trudne początki budowy

Postprzez CX MANIAK w 22 Lut 2017 01:15

Witam.
Po dłuższej batalii mam gotowe zestawy kołowe na zmienny rozstaw ( 600,750,785mm) Przyszedł więc czas na budowę. Założenia są następujące. Długość 210cm, szerokość 125cm. Napęd silnik quad 150cm ( mam kupiony już dawno). Ilość miejsc 6 ( dwa z przodu, cztery z tyłu, bokiem do kierunku jazdy). I zatrzymałem się na ramie... Pospawałem konstrukcję stosując profile zamknięte o wymiarach 60x40x3 konstrukcja nośna ramy, oraz 40x30x3 rama wewnętrzna pomocnicza. Waga tego wyszła 36,5 kg. I teraz pytanie, nie przedobrzyłem z grubością profili?
Załączniki
rama1.jpg
rama
rama1.jpg (170.01 KiB) Obejrzany 184 razy
P1110729 (Copy).jpg
Zestaw kołowy
P1110729 (Copy).jpg (122.65 KiB) Obejrzany 184 razy
Maszynista amator
CX MANIAK
Jestem tutaj nowy

Dołączenie: 06 Sie 2006 21:45
Miejscowość: Suwałki

Re: Trudne początki budowy

Postprzez fred77 w 24 Kwi 2017 21:41

Nic nie przedobrzyłeś. Budowa drezyny ogólnie jest budową polegającą na metodzie prób i błędów. Jedno czego bym się przyczepił to te zewnętrzne profile mogłeś przyspawać pionowo, bo poziomo będą podatne na wyginanie. Choć z drugiej strony na pewno będziesz jeszcze od góry spawał jakąś konstrukcję to powinno się to usztywnić. Dobrze byłoby też przy kołach poszerzyć obrzeże i profil zbliżyć jak najbardziej do kolejowego ale to tylko luźna sugestia.
Awatar użytkownika
fred77
Stary Wyjadacz

Dołączenie: 06 Lip 2008 10:42
Miejscowość: Krapkowice

Re: Trudne początki budowy

Postprzez CX MANIAK w 14 Maj 2017 11:01

Witam.
Ostatecznie zmieniłem koncepcję pojazdu. Zmniejszyłem ramę do wymiarów 110x160, tak aby drezyna była łatwa do transportowania. Będzie posiadała miejsce dla 4 osób. Dzięki temu łatwo będzie pojechać gdzieś na inną kolejkę.
Obecnie mam już ramę, oraz zawieszenie. Muszę popracować jeszcze nad kołami. Napawać w kilku miejscach obrzeża, oraz wyrównać koła od wewnątrz. Ze względu na kiepskie pasowanie form w odlewni, wykazują dość znaczne niezrównoważenie. Potem będę montował wałek pośredni napędu, ławki, silnik oraz niezbędne mechanizmy. Fotki niebawem.
Pozdrawiam.
Maszynista amator
CX MANIAK
Jestem tutaj nowy

Dołączenie: 06 Sie 2006 21:45
Miejscowość: Suwałki

Powróć do Drezyny i drezynowanie ogólnie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość